Za fotorelację dziękuję Pani fotograf Ewelinie  Olszewskiej - Zakład Fotograficzny  - Działdowo ul. Kościuszki 20

W minioną niedzielę 20.września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie doroczny odpust parafialny - ku czci  Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie tajemnica tego dnia  stawia nam w centrum Liturgii Krzyż.

Jest on nie tylko znakiem ogołocenia, lecz przede wszystkim oznacza wywyższenie Jezusa, Który przez Śmierć

i Zmartwychwstanie odkupił Świat: „albowiem Bóg nie posłał Swojego Syna na świat po to aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony”.

Stąd Krzyż jest w sercu naszego posłannictwa, musi więc być i w sercu naszego codziennego życia. Zatem z miłości do Jezusa Ukrzyżowanego przyjmujmy więc w duchu wiary nasze osobiste cierpienia, różne doświadczenia naszej pracy – jakakolwiek by ona była. To wszystko znośmy z miłości do Chrystusa.

Uroczystej Sumie Odpustowej przewodniczył JE Ks. Biskup Senior Diecezji Toruńskiej dr Andrzej Suski.

Czcigodny księże Biskupie, Andrzeju!

W imieniu całej wspólnoty parafialnej pragnę wyrazić ogromną wdzięczność, że w tak ważnym dla nas dniu poświęciłeś nam swój cenny czas i zaszczyciłeś swoją obecnością.

Księże Biskupie Andrzeju - długo w naszych sercach pozostanie słowo, które do nas dzisiaj skierowałeś

i błogosławieństwo, którego nam udzieliłeś.

Zechciej też przyjąć szczere życzenia, abyś zdążając wytrwale za Chrystusem w dalszych latach posługi na chwałę Trójcy Świętej i Bogarodzicy;  odnajdywał ewangeliczną radość, płynącą z przekazywania Dobrej Nowiny ludziom, tak bardzo potrzebującym orędzia nadziei, która zawieść nie może. Niech Bóg, który jest miłością obdarzy Cię zdrowiem

i potrzebnymi siłami do podejmowania duszpasterskich wyzwań, niech wspiera Twój trud i umacnia w miłości i prawdzie Twoją posługę w Kościele toruńskim.

Bóg zapłać!

Za przyjęcie zaproszenia, za głoszone  Słowo Boże,  bardzo serdecznie dziękuję Ojcu Stanisławowi Szestowickiemu - SDB celebransowi mszy św. odpustowych, który po raz kolejny odwiedził naszą parafię.

Ojcu Stanisławowi życzymy dobrego zdrowia, pogody ducha i wszelkich łask Bożych w dalszej pracy duszpastersko-MISJONARSKIEJ i pedagogicznej na rzecz ludzi młodych, a tym samym i Zgromadzenia Salezjańskiego.

Na ręce Księdza Dziekana - Ks. Kan. Adama Filarskiego składam podziękowanie Braciom Kapłanom, przede wszystkim za Ich obecność z nami i modlitwę.

Wyrażam również szczerą wdzięczność Księdzu Prałatowi Jarosławowi - Kapelanowi Księdza Biskupa

za współuczestnictwo w naszej  uroczystości odpustowej.

Dziękuję gościom i parafianom, dziękuję LSO, panu organiście, pracownikom Parafii oraz księżom współpracownikom, dziękuję wszystkim za zaangażowanie na miarę swoich sił i możliwości, bo przecież ta  uroczystość ku czci Świętego Krzyża była naszym wspólnym świętem.

Jako Proboszcz życzę Wam Drodzy, abyście w Krzyżu Chrystusa zawsze dostrzegali Miłość Boga ku nam, odnajdywali siłę i moc do dobrego i ofiarnego życia, do znoszenia trudów codzienności.

Niech mi będzie wolno również podziękować każdemu z osobna za wszelkie dobro jakie uczynił , czyni i ufam, że nadal będzie czynił dla naszej parafii.

Niech Krzyż będzie drogą naszego odkupienia i miłosierdzia. Szczęść Boże.

Ks.Kan. Stanisław Kadziński - Proboszcz