W całej dekoracji świątecznej kościoła niewątpliwie największą uwagę wszystkich dzieci przyciąga żłóbek, z tego powodu postanowiliśmy w naszej działdowskiej świątyni uroczyście uczcić go wraz dziećmi.

W liturgiczne wspomnienie świętego Szczepana tj. 28 grudnia, po mszy świętej o godz. 11:00 odbyło się specjalnie przygotowane nabożeństwo przy żłóbku. Dzieci odpowiadały na zadawane im pytania związane z tematyką świąt Bożego Narodzenia a także

z postaciami jakie znajdują się w stajence. Każda poprawna odpowiedź została nagrodzona upominkiem, który uczestnicy sami losowali.

W uroczystość Objawienia Pańskiego tj. 6 stycznia, dzieci z Przedszkola Nr 1 w Działdowie, pod czujnym okiem swoich Pań przygotowały i przedstawiły jasełka. Niezwykle piękne przedstawienie słowno-muzyczne, przybliżające historię Bożego Narodzenia, było chwilą wzruszeń dla wszystkich uczestników. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami a także upominkiem od Księdza Proboszcza.

Po zakończonej Mszy Świętej odbyło się również drugie nabożeństwo przy żłóbku tym razem związane z powitaniem Trzech Króli.

Nabożeństwa uświetnił ośmioosobowy zespół, który pięknym wykonaniem niepowtarzalnych polskich kolęd i pastorałek, podtrzymał we wszystkich uczestnikach niezwykłą atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Mamy nadzieję, że każde spotkanie przy żłóbku będzie równoznaczne z doświadczeniem Bożej Miłości.

Ks. Jacek Wieczorek