FOT. Ewelina Olszewska

Spotkanie przy żłóbku

Boże Narodzenie to niewątpliwie wyjątkowy czas, w którym spoglądamy na żłóbek. Dlatego właśnie to miejsce narodzin Jezusa stało się inspiracją do spotkania z dziećmi przy stajence w naszej świątyni.

W drugi dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, w święto św. Szczepana dzieci naszej parafii spotkały się o godz. 12:00 na nabożeństwie przy żłóbku.

Ks. diakon Bartosz odczytał fragment z Ewangelii według św. Łukasza, który to rozpoczyna każdą tradycyjną polską wieczerzę wigilijną.

Następnie dzieci odpowiadały na zadawane pytania, losując przy tym rekwizyty będące jednocześnie nagrodami.

Całe spotkanie wypełnione było wspólnym śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie p. Katarzyny i p. Dominiki, którym za zaangażowanie i poświęcony czas serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że to spotkanie skłoniło do refleksji nad wydarzeniem Wcielenia Pańskiego.

Ks.Jacek