Zdjęcia:Ewelina Olszewska

Wśród grudniowych dni, na pewno jeden z pierwszych wpisuje się niezwykle miło w naszą pamięć.

6 grudnia a więc wspomnienie św. Mikołaja, to dla każdego z nas niesamowita okazja do zrobienia niespodzianki, do obdarowania,

ale także sposobność by taki upominek znalazł się w naszym posiadaniu.

Wyjątkowy, mikołajkowy poranek zgromadził wiele osób w naszym kościele na porannej mszy św. roratniej.

Wśród uczestników było również wiele dzieci, które jak każdego dnia weszły w półmroku do świątyni rozświetlając drogę przygotowanymi lampionami.

W trakcie kazania dzieci wyszły na środek kościoła, by wspólnie zaśpiewać piosenkę: „Sercem kocham Jezusa”, nawiązującą do pierwszego piątku miesiąca. Każdy uczestnik „roratniej scholi” otrzymał czapkę, stąd cała grupa mikołajkowych skrzatów nadała Roratom wyjątkową atmosferę.

Po mszy świętej oprócz kolejnego elementu wyklejanki, dzieci otrzymały również słodki upominek pozostawiony przez św. Mikołaja.

Oby ten wyjątkowy Święty znany wszystkim, a bliski szczególnie dzieciom – Św. Mikołaj orędował za nami każdego dnia.

Byśmy byli wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka, byśmy potrafili dzielić się z drugim człowiekiem i byśmy innym nieśli radość.

x. Jacek