Czcigodny Księże Biskupie, Chrystus wybrał Ciebie do pełnienia szczególnej misji w Kościele: strzeżenia depozytu wiary i jej przekazywania.

Twoja Księże Biskupie, obecność w naszym kościele, jeszcze wyraźniej wskazuje i przypomina nam prawdę, że na fundamencie Apostołów, których Ty jesteś następcą, zbudowana jest nasza wiara.

Jako Proboszcz parafii, dziękuję Ci Księże Biskupie za udzielenie Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

Oto młody kościół Parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie – przez posługę Księdza Biskupa dostąpił łask płynących z Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej .

Cieszę się , że nasi młodzi parafianie przyjęli Sakrament , który umocni ich na drodze wiary .

„Przyjmij znamię daru Ducha Świętego”. Pamiętaj przez całe życie młody człowieku, jak wielki dar otrzymałeś dzisiaj, 26 kwietnia 2023 roku. Podziękuj Duchowi Świętemu za ten sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego !

Duch Święty – od tej chwili w sposób szczególny, będzie kierował życiem nowowybierzmowanych .

Dzięki Twojej, Księże Biskupie posłudze świątynia ta stała się dla nas wieczernikiem i spełniła się dla nas zapowiedź Chrystusa:

„…gdy Duch Święty zstąpi na was otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami”.

Jako wyznawcy, apostołowie i rycerze Chrystusa pragniemy świadczyć o Nim poprzez: codzienną modlitwę,

pełne uczestnictwo we Mszach świętych w niedziele i święta, częste przystępowanie do sakramentów świętych oraz poprzez odważne dawanie świadectwa w naszym środowisku.

Głosisz Czcigodny Księże Biskupie słowo Boże, dzielisz się dobrą nowiną,

towarzyszysz wiernym z modlitwą w sercu,

prowadząc ich szlakiem wiary.

Za autorem Księgi Liczb chcemy dziś wołać: „Niech Cię Bóg błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską**.

We wszystkich codziennych zmaganiach

i troskach niech Cię wspiera, drogi Księże Biskupie, bliskość i orędownictwo Najświętszej Maryi Panny, Twojego Świętego Patrona Andrzeja oraz Świętego Jana Pawła II.

Zapewniam o modlitwie i życzliwości zarówno tej osobistej kapłańskiej, ale znając naszą Młodzież wierzę, jestem wręcz przekonany, że również tych którzy dzisiaj przystąpili do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, jak również całej naszej Wspólnoty Parafialnej.

Życzę Księdzu Biskupowi Bożego Błogosławieństwa w posługiwaniu duszpasterskim w Diecezji i w Kościele Powszechnym w Polsce i poza Ojczyzną .

Bóg niech sprawia , żeby owoce Biskupiej posługi były bardzo bogate .

Niech Stwórca obdarza Księdza Biskupa dobrym zdrowiem i daje dużo sił do duszpasterzowania z nami i dla nas .

Bardzo dziękuję za pomoc i dzisiejszą wspólną Ofiarę Mszy Świętej Księdzu Prałatowi Jarosławowi Kwaśniewskiemu - Księdzu Kapelanowi Ekscelencji Biskupa Andrzeja.

Serdecznie dziękuję obecnym z nami podczas tej uroczystości Księżom naszego miasta.

Pragnę również podziękować naszym Księżom Wikariuszom i Katechetom, za trud jaki włożyli, by przygotować Młodzież do tego sakramentu.

Składam serdeczne podziękowanie rodzicom i wychowawcom za ich miłość, cierpliwość i ciągłą troskę o naszą Młodzież.

Dziękuję również wspólnocie parafialnej, świadkom Bierzmowanych za duchowe wsparcie i modlitwy w intencji bierzmowanych.

Dziękuję też wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości, młodzieży bierzmowanej, ich rodzicom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, pracownikom Parafii i wszystkim zatroskanym

o naszą Świątynię.

Bóg zapłać .