Zdjęcia - Ewelina Olszewska

KOCHANE DZIECI

Uroczystość I Komunii Św. to spotkanie z Największą Miłością Waszego Życia – a ta miłość ma na Imię JEZUS!

Dziś wśród wielu prezentów i życzeń, które Moi Kochani otrzymacie od Waszych bliskich jest jeden – najważniejszy i najcenniejszy.

Bez niego nie byłoby tej uroczystej mszy Św. w kościele, nie byłoby uroczystego przyjęcia, nie byłoby spotkania najbliższej rodziny.

Tym darem jest I Komunia Św. – bo Eucharystia to największy dar miłości otrzymany od Pana Jezusa!

Pan Jezus jest naszym najlepszym Przyjacielem, bo nigdy nas nie zdradził, nie oszukał, nie okłamał, nie obraził – dlaczego?

Bo naprawdę kocha każdego z nas i na każdym mu bardzo zależy!

To dla nas tak wiele wycierpiał, dał się przybić do krzyża i zmartwychwstał!

Zapamiętajcie, że to jest najprawdziwsza historia naszego zbawienia, a nie jakaś wymyślona bajka czy opowiastka, jak usiłują nam dziś to wmówić!

Największą radość i satysfakcję każde dziecko ma wtedy, gdy dotrzymuje słowa, wierności i nigdy swojego przyjaciela nie zdradzi, nie oszuka.

Tego Wam dzisiaj Moi Kochani życzę, abyście w tej wierności Panu Jezusowi wytrwali przez całe życie.

Bo największym szczęściem każdego człowieka – małego czy dużego jest bycie szczerym i prawdomównym, przyzwoitym i uczciwym, który nie zawiedzie swojego Największego Przyjaciela.

Z kazania Ks. Proboszcza do uczestników podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.