ZDJĘCIA - EWELINA OLSZEWSKA

POWITANIE KSIĄDZ PROBOSZCZ.

Drogi Księże Biskupie Józefie!

Dołączając się do słów powitania moich Parafian - serdecznie witam - Księdza Biskupa jako następcę Apostołów

w naszej parafialnej wspólnocie, gdzie również przez posługę Księdza Biskupa w czasie wieczornej Eucharystii grono naszych młodych parafian stanie się „dojrzałymi członkami naszej Parafialnej wspólnoty”.

Mam nadzieję , że bycie z nami w tym DZIAŁDOWSKIM WIECZERNIKU będzie tak dla Księdza Biskupa momentem szczególnie radosnym – jak i dla nas, którzy w nim uczestniczymy.

Bogu Najwyższemu dziękujemy za dar Twojej Księże Biskupie obecności wśród nas.

Przybycie Księdza Biskupa do naszej parafii, przypomina rzeczywistość pierwotnego Kościoła, kiedy to św. Paweł Apostoł odwiedzał pierwsze wspólnoty chrześcijańskie.

Wędrował do nich ze słowem pouczenia, ciesząc się lub smucąc ze wszystkimi.

Witając Cię bardzo serdecznie w naszej Parafialnej Wspólnocie , pragniemy tak właśnie postrzegać Twoją Drogi Księże Biskupie pasterską posługę.

Jednocześnie serdecznie witam na tej uroczystości Pana Starostę i Pana Burmistrza, naszego Powiatu i Miasta - zawsze zaangażowanych w pomoc Parafii.

Witam Poczet Sztandarowy OSP w Wysokiej oraz Druhów Strażaków z Wysokiej również zawsze służących pomocą naszej Parafii.

Witam wśród nas przedstawicieli młodzieży Sp nr 4 im. Jana Pawła II oraz młodzieży LO nr 2 im. Jana Pawła II, którzy wraz z opiekunami - z Księdzem Wikariuszem Maciejem, Katechetami oraz nauczycielami tychże Szkół uczestniczyli w miniony piątek i sobotę w pielgrzymce Szkół Jana Pawła II, do Częstochowy, dziękując Bogu za tak znakomitego Patrona ich Szkół.

A dziś modlą się wspólnie z nami podkreślając 104 rocznicę Urodzin św. Papieża, jako swojego Patrona, która minęła 18.maja.

Witam Was Drodzy Parafianie i sympatycy naszego Kościoła uczestnicy tej uroczystej Liturgii.

POWITANIE W IMIENIU PARAFIAN.

Drogi Księże Biskupie Józefie!

Witamy Cię serdecznie w imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej – Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie.

Twoje odwiedziny są dla nas wielkim świętem i wielkim przeżyciem. Czas spotkania z Tobą, jako Następcą Apostołów i Pasterzem naszego Kościoła, to czas szczególnie błogosławiony.

Ufamy, że wspólna modlitwa, celebrowanie Świętych Tajemnic i doświadczenie wspólnoty, umocni nas, byśmy jeszcze wierniej, zgodnie z Twoim zawołaniem biskupim „Służyć Kościołowi” trwali przy Bogu.

Dostojny nasz Gościu!

Prosimy dziś Ciebie, byś umocnił swoim Słowem i pobłogosławił na dalsze nasze dni.

Byś zaniósł wraz z nami do Boga błagalny głos o lepsze jutro.

Ufamy też , że łaska Ducha Świętego, którą nasza Parafialna Młodzież dziś w godzinach wieczornych otrzyma, pomoże im przezwyciężać liczne zagrożenia dzisiejszego świata, szczególnie w tym trudnym czasie wchodzenia w dorosłość.

My ze swej strony zapewniamy, że będziemy pamiętać w modlitwie o Księdzu Biskupie i prosić Patrona Świętego Józefa, jak i Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, by otaczała Księdza Biskupa swoją Matczyną opieką.

Drogi Księże Biskupie!

W imieniu całej Wspólnoty parafialnej pragniemy złożyć Księdzu Biskupowi serdeczne podziękowania za obecność wśród nas,

za Pasterskie Słowo skierowane do każdego z nas podczas sprawowanych Liturgii dnia dzisiejszego.

Niech ta Wizytacyjna obecność Pasterza Diecezji przyczyni się do dalszego duchowego rozwoju naszej Parafii.

Bogu niech będą dzięki za Twoją duszpasterską posługę, która jest dla nas szczególnym czasem łaski. Dziękujemy więc za modlitwę

w naszej intencji i za cały trud kanonicznej wizytacji, którą tą Mszą Świętą, Drogi Księże Biskupie, rozpoczynasz.

Życzymy „Szczęść Boże” na dalsze lata biskupiej posługi w oczekiwaniu na kolejne spotkania w naszej Parafii.