W  niedzielę 22.sierpnia zakończył w naszej Parafii 5.letnią posługę Ksiądz Jacek Wieczorek, tego dnia o godzinie 1100 odprawił Mszę Św. dziękczynną, a zarazem pożegnalną.

Ks. Jacek na mocy Dekretu Biskupa Toruńskiego z dniem 23 sierpnia został zwolniony z obowiązków Wikariusza naszej parafii, a zarazem mianowany Wikariuszem Parafii pw. Błogosławionej Marii Karłowskiej w Toruniu.

Księże Jacku – składam Ci najserdeczniejsze podziękowanie za pracę duszpasterską w naszej parafii.

Dziękuję za Twoją otwartość, uśmiech, dobre słowo i troskę o dobro wspólne Parafii, prawdziwe zaangażowanie w życie naszej wspólnoty.

Życzę Ci też na dalsze lata niesłabnącego żaru ducha w jakże trudnej dziś kapłańskiej posłudze, oraz realizacji wszystkich zamierzeń i planów.

Życzę, by Księdza życie było żywym głosem Ewangelii, żeby było wymownym świadectwem prymatu Boga oraz świadectwem miłości.

Niech Najświętsza Maryja Panna otacza Księdza Matczyną miłością i opieką oraz niech wyprasza u Syna wszelkie łaski i siły potrzebne w dalszej kapłańskiej pracy i głoszeniu Słowa Bożego.

Niech piękne, płynące z serca pożegnanie ze strony Parafian naszej Parafii  daje siłę i niesłabnące zaangażowanie w pracy duszpasterskiej Księdza.

Szczęść Boże.

Ks. kan. Stanisław Kadziński - Proboszcz