OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII - NIEDZIELA ZWYKŁA =A= 21.06.2026 r.
Po południu są jedynie msze święte okolicznościowe – ślubne. Nie ma już Mszy Świętych dla parafian.
Rozpoczęcie o godzinie 10.00 w Seminarium, 13.00 Msza Święta
u oo. Redemptorystów, po Mszy Świętej spotkania w ogrodach na terenie oo. Redemptorystów. Powrót w godzinach wieczornych.
w szkołach.
W piątek 26. czerwca dzień zakończenia Roku Szkolnego.
Msza Święta dla dzieci i młodzieży wszystkich typów szkół, nauczycieli, katechetów i rodziców będzie odprawiona w naszym kościele tego dnia - 26. czerwca o godzinie 800 .
Spowiedź dla dzieci i młodzieży 25 czerwca (czwartek) od godziny 16.30 do 18.00 .
Spowiedź, Komunia Św. i ofiara Mszy Świętej tak dzieci, młodzieży, jak i rodziców, wychowawców i katechetów niech będzie tym pięknym akcentem wieńczącym trud całorocznej pracy.
Serdecznie do wspólnej modlitwy zapraszamy.
w domach przed zbliżającymi się wakacjami. Następne odwiedziny chorych wg. grafiku w pierwszą sobotę września
– tj. piątego - w sobotę 5 września od godzin rannych.
Przypominamy, że dnia 1 sierpnia 2025 r. wyruszy z naszego miasta piesza pielgrzymka na Jasną Górę – tym razem z naszego kościoła po mszy świętej rannej.
Osoby, które pragną wziąć udział w tych rekolekcjach w drodze zapraszamy na spotkania organizacyjne, które będą ogłaszane sukcesywnie.
Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17.30.
Biuro Parafialne w tym okresie czynne będzie tylko w dni powszednie od godziny 16.00 do 17.00 z wyjątkiem sobót,
świąt i uroczystości.
W ważnych, nagłych sprawach dodatkowy kontakt jedynie po zakończonej Mszy Świętej rannej.
Intencje Mszy Świętych na najbliższy tydzień wywieszone w gablocie - proszę o zapoznanie się .
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
11 NIEDZIELA ZWYKŁA =A= 14 .06.2026R.
Niech więc ta Eucharystia umocni nas, abyśmy nie tylko słuchali słowa Bożego, ale stali się tymi, którzy je niosą innym.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tychże rekolekcjach w drodze.
Jako Dziekan liczę, że tego dnia czyli 01 sierpnia 2026r. o godzinie 7.00 świątynia Nasza zostanie wypełniona Wiernymi, a po Mszy Świętej i błogosławieństwie – wspólne wyjście do Domu Matki.
Nadmienię, iż odpowiadając na prośbę organizatorów, w kruchcie Kościoła po Mszach Świętych będzie można wspomóc potrzeby finansowe związane z przygotowaniem i organizacją oraz wydatkami trudnymi do przewidzenia związanymi z Pielgrzymką.
Zbiórkę przeprowadzą osoby świeckie przygotowujące wespół
z Księdzem Mariuszem tegoroczną Pielgrzymkę.
Proszę o zrozumienie i życzliwość w tym względzie.
Środki z jego utylizacji zostaną przeznaczone jako pomoc dla polskich misjonarzy pracujących poza naszą Ojczyzną.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10. Niedziela Zwykła = A = 07.06.2026 r.
Za życzliwe do niej podejście, za zrozumienie i za wszelkie ofiary, , zapewniając o osobistej modlitwie, dziękuję serdecznym „Bóg zapłać”.
Tego dnia nie ma Mszy Św. o godzinie 18.00
Polecając w modlitwie Księdza Biskupa, życzymy zdrowia, siły i wytrwałości na dalsze dni codziennej posługi pasterskiej na rzecz naszej Diecezji.
Wyjazd 19 czerwca o godzinie 23.00 z placu przy kościele Św. Wojciecha. Koszt 110 złotych od osoby.
Zapisy w Kościele św. Wojciecha po Mszach świętych 7 i 14 czerwca .
W przyszłą niedzielę – 14 czerwca Przewodnik grupy Działdowskiej – Ks, Mariusz Ciesielski głosił będzie Słowo Boże odnośnie Pielgrzymki. Zaś zaangażowana w przygotowanie Pielgrzymki grupa po Mszach świętych w kruchcie Kościoła zbierać będzie ofiary do puszek na dodatkowe potrzeby Pielgrzymki.
LSO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- 2 NIEDZIELA ZWYKŁA =C= 16.01.2022 r.
Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest od 1914 roku. Jest pomyślany jako okazja do pobudzenia wspólnot chrześcijańskich do odpowiedzialności wobec migrantów.
Wędrując razem z migrantami i uchodźcami, Kościół stara się zrozumieć przyczyny leżące
u źródeł migracji, a także pracować nad przezwyciężeniem ich negatywnych skutków oraz ukazywać ich pozytywne efekty dla wspólnot, z których pochodzą migranci, dla tych,
w których przebywają czasowo, i docelowych.
Módlmy się więc, aby jak najrychlej spełniły się pragnienia wielu chrześcijan i aby nastały czasy Jednej Owczarni pod Jednym Pasterzem Jezusem Chrystusem i Jego widzialnym zastępcą na tej Ziemi – Rzymskim Papieżem.
w Diecezji pracujących.
Ofiary zbierane w całej naszej Diecezji przeznaczane są właśnie na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.
Za składane na cel ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
w gablocie - proszę o zapoznanie się .
Foto : Ewelina Olszewska
.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- II NIEDZIELA ZWYKŁA =A=19.01.2020 r.
1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w nowy okres roku liturgicznego zwany okresem zwykłym. Przez 34 niedziele będziemy rozważać wydarzenia i tajemnice z życia Jezusa Chrystusa, których ukoronowaniem będzie Jego Śmierć,
Zmartwychwstanie i Wniebowstąpienie.
2. Dzisiejsza niedziela jest też przeżywana jako Światowy Dzień Migranta. „«Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi,
jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym każdej epoki
(por. Mt 25,35.43)». W tym kontekście pragnę potwierdzić, mówił Papież Franciszek, że nasza wspólna odpowiedź mogłaby być osnuta na czterech czasownikach: przyjmować, chronić, promować i integrować”.
3. Jesteśmy w tygodniu powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan. W tym roku pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”.
Módlmy się więc, aby jak najrychlej spełniły się pragnienia wielu chrześcijan i aby nastały czasy Jednej Owczarni pod Jednym Pasterzem Jezusem Chrystusem i Jego widzialnym zastępcą na tej Ziemi – Rzymskim Papieżem. Zachęcamy do serdecznej modlitwy, aby jak najrychlej spełniły się pragnienia wielu chrześcijan i nastały czasy Jednej Owczarni pod Jednym Pasterzem Jezusem Chrystusem i Jego widzialnym zastępcą na tej Ziemi – Rzymskim Papieżem.
W niedzielę 19 stycznia o godzinie 14.00 w kościele Ewangelicko-Augsburskim będzie miało miejsce Nabożeństwo Ekumeniczne
z udziałem wiernych i księży proboszczów naszych Działdowskich Parafii.
Natomiast 20 stycznia (poniedziałek) o godzinie 17.00 takie Ekumeniczne Nabożeństwo z udziałem wiernych i księży proboszczów naszych Działdowskich Parafii będzie miało miejsce w kościele pw. Św. Wojciecha w Działdowie.
Na wymienione nabożeństwa jak najserdeczniej Wspólnotę parafialną zapraszam.
4. Dzisiejsza niedziela to dzień szczególnej modlitwy i ofiary
w intencji naszego Wyższego Seminarium Duchownego
w Toruniu, które utrzymuje się z ofiar wiernych i kapłanów w Diecezji pracujących.
Ofiary zbierane w całej naszej Diecezji przeznaczane są właśnie na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.
Za składane na cel ofiary składam już dziś serdeczne
„Bóg zapłać”.
5. Msze Święte w ciągu tygodnia w czasie trwania kolęd o godzinie 7.00 i 18.30 , natomiast biuro parafialne czynne tylko do południa od godziny 8.00 do 9.00 z wyjątkiem sobót i świąt Kościelnych.
6. W tym tygodniu przypadają też wspomnienia
a. we wtorek św. Agnieszki dziewicy i męczennicy,
b. w piątek Św. Franciszka Salezego Bpa i doktora Kościoła,
c. w sobotę święto nawrócenia św. Pawła Apostoła
7. Zachęcam też do nabywania i czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecam zawsze bogaty w treści
tygodnik Niedziela (od stycznia 6 złotych). Serdecznie zachęcam.
8. Intencje Mszy Świętych na najbliższy tydzień wywieszone w gablocie - proszę o zapoznanie się .
9. Trwa nadal w naszej parafii kolęda.
Podziękowania za udostępnienie materiałów i pomoc podczas tworzenia strony:
Pani fotograf Ewelinie Olszewskiej - Zakład Fotograficzny - Działdowo ul. Kościuszki 20 ,
Państwu Barbarze i Józefowi Krępeć - Foto-Video-Handel. Krępeć ul. Kilińskiego 25, Golub-Dobrzyń
Panu Karolowi Wromblowi - UM w Działdowie